ÇORUM MÜFTÜLÜĞÜ 2014 YILI KUTLU DOĞUM HAFTASINDA İMAM-HATİP ORTAOKULLARI ARASI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ

 

ÇORUM'DA KUTLU DOĞUM HAFTASINDA İMAM-HATİP ORTA OKULLARI ARASINDA YAPILAN BİLGİ YARIŞMASI BAŞABAŞ GEÇTİ

KUTLU DOĞUM BİLGİ YARIŞMASINDA ÖĞRENCİLER SORULARIN TAMAMINI DOĞRU CEVAPLAYARAK PEYGAMBERİMİZİN HAYATINI NEKADAR İYİ ANLADIKLARINI GÖSTERDİLER.

MÜFTÜLÜĞÜN İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARASINDA DÜZENLEDİĞİ BİLGİ YARIŞMASINDA TÜM SORULARI DOĞRU CEVAPLAYAN ÖĞRENCİLER YEDEK SORULARDADA EŞİTLİĞİ DEVAM ETTİREREK KUR’A ÇEKİMİNE KALDILAR VE BİRİNCİLİK, İKİNCİLİK VE ÜÇÜNCÜLÜK  KUR’A İLE BELİRLENDİ.

Çorum İl Müftülüğü tarafından 17.04.2014 Perşembe günü Devlet Tiyatro Salonunda Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlimizde bulunan 5 İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında Peygamberimizin Hayatını konu alan bir bilgi yarışması düzenlendi. Bilgi yarışmasında Türkiyem İmam Hatip Ortaokulu, Danişment Gazi İmam-Hatip Orta Okulu, Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu, Toprak Sanayi İmam-Hatip Ortaokulu, Başöğretmen Atatürk İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerinden üçer öğrenci katıldı.

Devamını oku: ÇORUM MÜFTÜLÜĞÜ 2014 YILI KUTLU DOĞUM HAFTASINDA İMAM-HATİP ORTAOKULLARI ARASI BİLGİ YARIŞMASI...
 

İL MÜFTÜMÜZ MEHMET AŞIK BEY'İN KUTLU DOĞUM MESAJI

ÇORUM’ DA KUTLU DOĞUM HAFTASI (14-20 NİSAN 2014)

muftubeymdl

KUTLU DOĞUM MESAJI

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 1989 yılından beri 14-20 Nisan tarihleri arasında Kutlana gelen Kutlu Doğum Haftasında bu seneki Haftanın teması    “Peygamberimiz, Din ve Samimiyet” olarak belirlendi.

Bu sebeple Çorum İl ve İlçelerinde Kutlu Doğum Haftasında düzenlenen çeşitli etkinliklerinde ana tema olarak “Peygamberimiz, Din ve Samimiyet” i ele alacağız.

Samimiyet hem kendi kendisine hem de başkaları tarafından kendine duyulan saygıyı ifade eder. 

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) yaşamı boyunca İnsanlığa verdiği mesajlarda, samimiyete büyük önem vermiştir.

Devamını oku: İL MÜFTÜMÜZ MEHMET AŞIK BEY'İN KUTLU DOĞUM MESAJI
 

2014 YILI KUTLU DOĞUM AÇILIŞI

KUTLU2014 2

 

KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ MUHTEŞEM BİR AÇILIŞLA BAŞLADI.

 

HÜRRİYYET MEYDANINDA BÜYÜK BİR COŞKUYLA MEHTER EŞLİĞİNDE KUTLU DOĞUM AÇILIŞI

 

Çorum Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Hürriyet meydanında yapılan coşkulu açılışla başladı.

 

Açılış törenine; Çorum Valisi Sabri BAŞKÖY, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki GÜL, İl Müftüsü Mehmet AŞIK, Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Din Görevlileri, Sivil Toplum Kuruluşları,ve çeşitli kurum temsilcileri ile alanı hınca hınç dolduran vatandaşlar katıldı.

Devamını oku: 2014 YILI KUTLU DOĞUM AÇILIŞI
 

2014 YILI MİMAR SİNAN MAHALLESİ KUTLU DOĞUM PROGRAMI

 

“TİTRETEN SOĞUĞA RAĞMEN HALK PAZAR YERLERİNİ PEYGAMBER SEVGİSİYLE HINCA HINÇ DOLDURDU”

ÇORUM MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN MİMAR SİNAN KAPALI HALK

PAZARI YERİNDE KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

kutlu2014

İl Müftülüğü tarafından 14.04.2014 Pazartesi saat 20:30 da Mimar Sinan Mahallesinde bulunan kapalı Pazar yerinde (Cuma pazarı) yaklaşık 4.000 kişinin katıldığı Kutlu Doğum Programı yapıldı.

Programa, Vali Yardımcısı Fikret ZAMAN, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki GÜL Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr. Mesut OKUMUŞ, İl Müftüsü Mehmet AŞIK, Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kamu Kurum ve kuruluşları temsilcileri, Din Görevlileri ile birlikte Pazar yerini dolduran Mimar Sinan ve Gülabibey Mahalle sakinleri katıldı.

Devamını oku: 2014 YILI MİMAR SİNAN MAHALLESİ KUTLU DOĞUM PROGRAMI
 

2014 YILI BUHARAEVLER MAHALLESİ KUTLU DOĞUM PROGRAMI

 

“MÜFTÜLÜĞÜN KUTLU DOĞUM PROĞRAMLARINA VATANDAŞIN YOĞUN İLGİSİ”

“PEYGAMBER SEVDASI BUHARADA DORUĞA ÇIKTI.

ÇORUM MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN BUHARAEVLER KAPALI HALK

PAZARI YERİNDE KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

buhara2014

 

İl Müftülüğü tarafından 15.04.2014 Salı günü saat 20:30 da Buharaevler Mahallesinde bulunan kapalı Pazar yerinde (Perşembe pazarı) yaklaşık 4.000 kişinin katıldığı Kutlu Doğum Programı yapıldı.

Programa, konuşmacı olarak Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Kaşif Hamdi OKUR’ ile  İl Müftüsü Mehmet AŞIK, Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kamu Kurum ve kuruluşları temsilcileri, Din Görevlileri ile birlikte Pazar yerini dolduran Buharaevler ve Ulukavak Mahalle sakinleri katıldı.

Gönüllere sürur veren bir üslupla Kur’an ziyafeti, Ordu İli Ünye İlçesi Merkez Camii İmam-Hatibi Süleyman ŞEMŞEK tarafından verildi ve ardından İl Müftüsü Mehmet AŞIK tarafından açılış konuşması yapıldı.

Devamını oku: 2014 YILI BUHARAEVLER MAHALLESİ KUTLU DOĞUM PROGRAMI
 

ÇORUM MÜFTÜLÜĞÜ 2014 YILI 3. TUR UMRECİLERİ UĞURLAMA MERASİMİ

 

2014umreyolcusu 1İl Müftülüğü tarafından 16.01.2014 tarihinde saat 22:30 da Çorum Şehirler arası otobüs Terminalinde Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile umreye gidecek vatandaşlarımız Mübarek ve Mukaddes mekanlara uğurlandı.

Umrecileri uğurlama merasimine İl Müftüsü Mehmet AŞIK, Müftü Yardımcısı Abdullah PAMUKLU, Hac ve Umre Şube Müdürü M.Vehbi KÖKLÜKAYA, Personel Şube Müdürü Erol ALKAN ,Müftülük çalışanları, Din görevlileri ve çok sayıda umreci yakını katıldı.2014umreyolcusu 2

Proğram; Mura-ı Rabi Ulu Camii İmam-Hatibi Mustafa BOZDUMAN’ın Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Hac ve Umre Şube Müdürü M.Vehbi KÖKLÜKAYA umrecilere ve uğurlamaya gelenlere umre hakkında önemli teknik bilgiler vererek, bu bilgiler ışığında hareket etmeleri halinde çok rahat bir yolculuk ve umre yapacaklarını kaydetti. Daha sonra Ulu Camii Baş İmam-Hatibi Hafız Mustafa GÖKMEN ve Hafız Mustafa BOZDUMAN söyledikleri ilahilerle alanı dolduran kalabalığa manevi bir atmosfer yaşattı.

Devamını oku: ÇORUM MÜFTÜLÜĞÜ 2014 YILI 3. TUR UMRECİLERİ UĞURLAMA MERASİMİ
 
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  Sonraki 
  •  Son 

Sayfa 1 / 8

Bimer

image

KUTLU DOĞUM

2014kutludogum 3

      

 cami  
Camilerimiz  

kurslar

 

Kur'an Kurslarımız


 

israf

haydicamiye

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

2013camilerhaftasi

Aile Eğitim Programı

aep.gov.tr

Hac ve Umre

hac

En Yakın Cami Nerede?

enyakincami

Kur'an-ı Kerim

kuran

E-BORDRO

ebordroLogo

DİYANET SÜRELİ YAYINLAR

diyanet-dergiler

Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi

ehys

Free business joomla templates